Al-Kaida potwierdziła śmierć bin-Ladena i wezwała do odwetu

Al-Kaida potwierdziła wczoraj (6.05.2011) śmierć swojego lidera Osamy bin-Ladena i zapowiedziała dalsze ataki na Amerykanów i ich sojuszników. Oświadczenie zostało opublikowane na sympatyzującym z al-Kaidą forum internetowym.

Przedstawiciele grupy zadeklarowali że: „nie zawrócą z drogi Dżihadu, gdyż krew bin-Ladena jest dla muzułmanów zbyt cenna, a jego ofiara zbyt droga by poszły na marne (…) Z pozwoleniem Boga Najwyższego krew jego stanie się przekleństwem, które dosięgnie Amerykanów i i ich agentów, w ich własnych domach na całym świecie”.

Odezwa wezwała mieszkańców Pakistanu do: „krwawej rewolty, która zatrze wstyd i odkupi winę, oraz oczyści z amerykańskiego brudu, który korumpuje kraj.” Organizacja zapowiedziała, że w najbliższym czasie opublikuje wideo nagrane przez bin-Ladena na tydzień przed śmiercią.  Aktualnie nie ma oficjalnej wiedzy, z którego kraju przesłano informacje.

W tym samym czasie własne oświadczenie wydali Tailbowie.

W przesłanym do agencji informacyjnych mailu Talibowie zapowiadają: “śmierć da nowy impet w  walce z obcymi najeźdźcami (…) Diżhad zrodzi owoce w ziemi nawadnianej krwią męczenników, których śmierć poprowadzi setki innych do męczeństwa i ofiary.

 

Tags: , , ,