Nieznane oblicza Iranu.

Zapraszamy serdecznie na debatę towarzyszącą wystawie „Nieznane oblicza Iranu”, która odbędzie się 5 marca 2013r. w Traffic Clubie przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

W debacie udział wezmą:

Elżbieta Nowicka – Dyrektor Sportowy I Międzynarodowego Pucharu Balonowego w Iranie /Sziraz 2010, Fundacja Signum Temporis, która opowie o pierwszych i jedynych jak dotąd zawodach baloniarskich w Iranie.

Aleksandra Szymczyk – iranistka, tłumaczka, podróżniczka i aktywistka, członkini formalnych i nieformalnych grup działających na rzecz równouprawnienia. Do Iranu jeździ od ponad 10 lat, od 8 lat prowadzi autorskie wyjazdy trampingowe. Na spotkaniu przybliży zagadnienie społecznej i zawodowej aktywności kobiet w Iranie.

Abnoos Moslehi – irańska studentka UW, laureatka konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2012, która opowie o tym, jak wygląda życie młodych ludzi w Iranie.

Data: wtorek 5 marca 2013
Godz.: 18.00
Miejsce: Traffic Club, III p., ul. Bracka 25, Warszawa

Wystawa „Nieznane oblicza Iranu” jest wspólnym projektem prowadzonego przez Instytut Lecha Wałęsy programu „Solidarni z Iranem”, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz firmy Orient Ekspert. Celem wystawy jest zaprezentowanie mniej znanego oblicza Iranu – kraju, który w powszechnym odbiorze w Polsce bywa często postrzegany jedynie przez pryzmat wydarzeń politycznych i jako państwo zdominowane przez duchowieństwo, wizerunki męczenników na fasadach budynków oraz kobiety w czadorach. Nasza wystawa ma w zamierzeniu być przeciwwagą dla wizerunku Iranu, który kreują media i zachęcić Polaków do spojrzenia na ten kraj z perspektywy wolnej od stereotypów.

Fotografie ukazują Iran jako kraj różnorodny i kolorowy, w którym mieszkają obok siebie różne grupy etniczne i religijne, w którym kobiety są aktywne zawodowo, niezależne i wykształcone. Poprzez wystawę mamy zamiar pokazać szerszej publiczności w Polsce, że Iran to fascynujący kraj o wielu obliczach.

Organizatorzy:
Traffic Club
„Solidarni z Iranem” – program Instytutu Lecha Wałęsy
Orient Ekspert
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie