Współczesny Afganistan – wystawa zdjęć, 2 sierpnia 2013

projekt ulotki Chorzów ostatecznyPomimo tego iż od czasu upadku reżimu talibów upłynęło już niemal jedenaście lat, współczesny Afganistan wciąż nie może uniknąć zaszufladkowania jako kraj niebezpieczny, ekstremalnie biedny oraz nieperspektywiczny. Zbiór dwudziestu zdjęć autorstwa Katarzyny Javaheri i Marcina Krzyżanowskiego to obrazy, które zostały uchwycone w latach 2009-2012 w dwóch z trzech największych afgańskich miast – Kabulu i Heracie. Fotografie przedstawiają codzienne życie w tych metropoliach, jak również architekturę: od tradycyjnego budownictwa na górskich stokach, poprzez typowo mieszczańską zabudowę klasy średniej, do nowoczesnych „szklanych” hoteli oraz banków.

Afganistan to kraj, który nieustannie się rozwija, łącząc wierność tradycji z niezwykłą otwartością na globalizację. Zapraszamy do zapoznania się ze współczesnym i zarazem przyjaznym obrazem tego kraju.

————————–

Wernisaż

2 sierpnia 2013

Rebel Garden

al. Gen. Ziętka 7

Chorzów

Wernisaż odbędzie z udziałem autorów zdjęć. W programie przewidywana jest pogadanka na temat kultury afgańskiej, konkurs z nagrodami, afgańska muzyka i prezentacja etnicznej biżuterii  z regionu.