Klinika prawa migracyjnego HFPC

Interesujesz się prawem migracyjnym? Chcesz wiedzieć, jakie prawa i obowiązki mają cudzoziemcy przebywający w Polsce? Chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda ochrona praw cudzoziemców mieszkających w Polsce Zapraszamy do udziału w rekrutacji do Kliniki Prawa Migracyjnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka!

Co oferujemy?

1. Szkolenie teoretyczne dotyczące prawa migracyjnego we wrześniu 2014 r. 
– zajęcia prowadzone przez prawników na co dzień zajmujących się ochroną praw cudzoziemców przebywających w Polsce,
– zajęcia dotyczące prawa polskiego, unijnego oraz międzynarodowego, a także orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczącego cudzoziemców.  

2. Szkolenie praktyczne w Programie Pomocy Prawnej dla Uchodźców i Migrantów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (październik-grudzień 2014 r.)
– zdobycie doświadczenia i praktycznych umiejętności, w szczególności przez sporządzanie pism procesowych oraz opracowywanie projektów opinii prawnych w sprawach cudzoziemskich, 
– uczestniczenie w działaniach podejmowanych przez Fundację w sprawach dotyczących konkretnych cudzoziemców i obserwowanie rozpraw sądowych w sprawach cudzoziemskich,
– poznanie specyfiki pracy pro bono oraz podejmowania działań w interesie publicznym,
– elastyczny czas praktyk (dostosowany do zajęć na uczelni).

Szkolenie będzie odbywać się w siedzibie Fundacji: ul. Zgoda 11 w Warszawie.

Kto może wziąć udział w rekrutacji?
– studenci III-V roku prawa lub administracji zainteresowani prawem migracyjnym i migracjami,
– dodatkowym atutem będzie znajomość postępowania administracyjnego i sądowo-administracyjnego oraz znajomość języków obcych.

Chcesz wziąć udział w rekrutacji? Wyślij CV oraz list motywacyjny na adres: m.lysienia@hfhr.org.pl do 15 czerwca 2014 r.

Z wybranymi osobami przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami po nr. tel. 22 556 44 66 (w godz. 10-15 od pon-pt) lub pod adresem: m.lysienia@hfhr.org.pl, mszczepanik@hfhr.org.pl

Klinika Prawa Migracyjnego jest realizowana w ramach projektu „Po stronie dialogu – promowanie integracji w społeczeństwie przyjmującym” współfinansowanego przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa. Więcej o projekcie dostępnych jest tutaj.

– See more at: http://www.hfhr.pl/klinika-prawa-migracyjnego-hfpc/#sthash.wurnPsor.dpuf