Wystawa fotografii „Nieznane oblicza Iranu” znów w Warszawie

fbb4b6a86e716d470f9aaf0dffc43cd5_XLPo ponad roku od ostatniej ekspozycji nasza wystawa „Nieznane oblicza Iranu” wraca do Warszawy! Już od wtorku 30 wyjątkowych fotografii ukazujących „Iran jakiego nie znamy” będzie można zobaczyć w Pałacu Kazimierzowskim na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego.

Data: 3-16 czerwca 2014

Miejsce: Pałac Kazimierzowski, kampus UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28

Wystawa „Nieznane oblicza Iranu” jest wspólnym projektem prowadzonego przez Instytut Lecha Wałęsy programu „Solidarni z Iranem”, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz firmy Orient Ekspert. Celem wystawy jest zaprezentowanie mniej znanego oblicza Iranu – kraju, który w powszechnym odbiorze w Polsce bywa często postrzegany jedynie przez pryzmat wydarzeń politycznych i jako państwo zdominowane przez duchowieństwo, wizerunki męczenników na fasadach budynków oraz kobiety w czadorach. Nasza wystawa ma w zamierzeniu być przeciwwagą dla wizerunku Iranu, który kreują media i zachęcić Polaków do spojrzenia na ten kraj z perspektywy wolnej od stereotypów.

Fotografie ukazują Iran jako kraj różnorodny i kolorowy, w którym mieszkają obok siebie różne grupy etniczne i religijne, w którym kobiety są aktywne zawodowo, niezależne i wykształcone. Poprzez wystawę mamy zamiar pokazać szerszej publiczności w Polsce, że Iran to fascynujący kraj o wielu obliczach.

Zapraszamy do śledzenia strony poświęconej wystawie na Facebook’u!

 

Organizatorzy:

Solidarni z Iranem” – program Instytutu Lecha Wałęsy

Orient Ekspert

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Źródło ilustracji: Włodzimierz Włoch, slowografia.pl