ISLAM – SALAM czy DŻIHAD – Kraków 27 lutego 2014


all in uj

Darmowe zapisy: http://www.allinu.pl/event/546#/

Nauka All In UJ zaprasza na spotkanie w ramach cyklu allin.talks.
ISLAM – SALAM czy DŻIHAD?
Manifestacje, pochody, protesty. Pierwsze strony gazet, oklepane leady, wymowne grafiki. Powtarzające się sformułowania z jednej strony: „fundamentalizm”, „dżihad”, „terroryzm”, z drugiej zaś: „wolność słowa i wyznania”, „tolerancja”, „równe traktowanie”.
Co jest prawdą a co kłamstwem? Co manipulacją mediów a co rzetelnym dziennikarstwem? Czy mamy powody do obaw przed Islamem? Z jakimi problemami borykają się multikulturalne społeczeństwa współczesnej Europy?

Na te oraz inne pytania postarają odpowiedzieć goście kolejnego allin.talks:
-dr hab. Przemysław Turek (Członek Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego, opiekun Bliskowschodniego koła naukowego UJ),
-dr Konrad Pędziwiatr (adiunkt w Katedrze Studiów Europejskich UEK Członek Komitetu Badań nad Migracjami PAN oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologii Religii. Współredaktor portali Arabia.pl, Euro-islam.info.)
-mgr Piotr Niziński (doktorant w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ)
-mgr Ziemowit Buśko
(doktorant Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, redaktor naczelny i współtwórca portalu www.bliskiwschod.pl )

spotkanie poprowadzi mgr Robert Siudak (doktorant WSMiP, absolwent stosunków międzynarodowych i europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim)

Allin.talks to spotkania z przedstawicielami świata nauki, polityki, gospodarki czy mediów poświęcone ważnym zagadnieniom i problemom istniejącym w przestrzeni publicznej w formie otwartej dyskusji pomiędzy zaproszonymi gośćmi przy asyście moderatora i udziale publiczności.

*SALAM – pokój

Spotkanie odbędzie się 27 lutego w piątek od godziny 19, w Pauza In Garden.
Zapraszamy do wsparcia promocyjnego wydarzenia i aktywnego udziału.
Koordynatorka: Paulina Józefowska

Tags: , , , ,