Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Is there a New Middle East? Reshaping of the geopolitical situation in the region”

miedzynarodowa konferencja umk 2Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych UMK ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Is there a New Middle East? Reshaping of the geopolitical situation in the region”, która odbędzie się dn. 27-28 marca 2015 r. w Auli WNEiZ UMK w Toruniu, przy ul. Gagarina 13 A.

Podczas Konferencji postaramy się uzyskać odpowiedź na pytanie, czy możemy już mówić o tzw. “Nowym Bliskim Wschodzie” oraz jakie implikacje dla Polski, Europy i świata niosą gwałtowne przeobrażenia w tym regionie.

Swój udział w przedsięwzięciu potwierdzili już pracownicy krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych, instytutów badawczych, dyplomaci oraz przedstawiciele władz lokalnych, których sylwetki zostaną zaprezentowane wkrótce.

Studenci i doktoranci będą mogli wygłosić swoje referaty w 5 panelach, związanych z przemianami zachodzącymi w regionie Bliskiego Wschodu:
– polityka
– gospodarka
– bezpieczeństwo
– społeczeństwo
– kultura
Z uwagi na obecność zagranicznych gości, językiem pierwszego panelu jest język angielski. W pozostałych przypadkach prelegentom pozastawia się dowolność wyboru języka: polski/angielski.

Formularz zgłoszeniowy należy odesłać na adres e-mail:
knsm.umk@gmail.com do 8 lutego, w tytule maila wpisując typ udziału (czynny/bierny).
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy do jak najszybszego przesyłania zgłoszeń, w następstwie czego prześlemy Państwu dane do przelewu.
Formularz można pobrać na stronie: http://hostuje.net/file.php?id=094e5d9697c567b9374183fbd843ade0

Opłata dla uczestników czynnych wynosi 150 zł
Opłata dla uczestników biernych wynosi 50 zł
Samo nadesłanie artykułu do publikacji 100 zł

Pokłosiem Konferencji będzie wydanie recenzowanej publikacji naukowej, które ukaże się w II poł. 2015 r. nakładem Wydawnictwa Akademickiego DIALOG w Warszawie, specjalizującego się w publikacji monografii i zbiorów pokonferencyjnych o tematyce bliskowschodniej.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na Facebooku oraz stronie internetowej Konferencji: http://www.middleeast.umk.pl/

Tags: , , ,