Fest Asia – festiwal kultury azjatyckiej

Fest Asia

festiwal kultury azjatyckiej

25 i 26 kwietnia

Warszawa

Galeria Żoliborz

Fest Asia – to wyjątkowy i niepowtarzalny festiwal, który obejmuje kulturę całej Azji – zaczynając kulturową wędrówkę od Turcji, podążając w kierunku Japonii, czy też przemierzając kontynent od Jemenu w kierunku Indonezji. Na uczestników wydarzenia czekać będą orientalne smaki, pamiątki, rękodzieło, tradycyjne tańce, pokazy sztuki walki. Wszyscy sympatycy tamtejszej kultury mają okazję spotkać się w jednym miejscu, w Warszawie na terenie Galerii Żoliborz – 25 i 26 kwietnia.

Fest Asia to idealna okazja, aby być bliżej tamtejszej kultury, zapoznać się z obyczajami, tradycjami. Na uczestników czeka wiele atrakcji, na przykład pokaz Muay Thai – popularnej sztuki walki wywodzącej się z Tajlandii. Tajski boks wyróżnia charakterystyczna technika walki – szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami. Pokaz sztuk walki Muay Thai przez mistrza świata Rafała Simonidesa.

Warte uwagi będą również tańce azjatyckie, przepełnione określonymi symbolami. Zaplanowano m.in. pokaz tańca wykonanego przez instruktorkę Diah Anggraini Martin, tworzącą własne choreografie bazujące na bogatym folklorze tanecznym Indonezji.

 

Na przybyłych czekać będą stoiska z rękodziełem na przykład z Nepalu i Tajlandii – płaskorzeźby, figurki, male i kadzidła. Festiwal to również okazja, aby zaznajomić się z tamtejszymi orientalnymi smakami – aromatycznymi mieszankami przypraw, czy też z przepisami na wyśmienite potrawy azjatyckie. Produkty będą dostępne na specjalnych stoiskach m.in. z kuchnią libańską, indyjską, izraelską, tybetańską. Na uczestników czekać będzie stoisko z herbatą organiczną – duży wybór zdrowych i aromatycznych mieszanek. Warte uwagi będą równieżprodukty ze stevi – roślin o wyjątkowo słodkich liściach. Słodzik otrzymywany na ich bazie, to bezpieczny zamiennik cukru. Nie podnosi poziomu cukru we krwi, może być używany przez diabetyków.

 

Fest Asia to również okazja, aby dowiedzieć się więcej o kosmetykach orientalnych i ajurwedyjskich – naturalnych olejkach i kremach do pielęgnacji ciała. Kolejną atrakcją będzie pokaz jogi oraz ćwiczenia oddechu. Techniki oddechowe przywracają zaburzoną harmonię ciału, umysłowi, emocjom. W programie festiwalu przewidziano również prezentację akupresury. To starożytna sztuka leczenia polegająca na uciskaniu palcami kluczowych punktów na ciele. To skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwych dolegliwości i pomoc w konwencjonalnym leczenie wielu chorób.

Festiwal przeznaczony jest dla wszystkich osób chcących być bliżej kultury azjatyckiej – mangi i anime, strojów Bollywood, czy też orientalnych wnętrz.