Koncert trio JAWA Ensemble – Warszawa 26 listopada

26 listopada Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na koncert trio JAWA Ensemble, w ramach cyklu muzycznych spotkań “Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, prezentującego różne tradycje muzyczne regionu i promującego otwarcie “Strefy dźwięków”, pierwszej wystawy stałej Muzeum Azji i Pacyfiku.

jawa esamble

Trio Jawa Ensemble, które tworzą: marokański muzyk i wokalista Abdou Ouardi oraz polscy muzycy – Lucyan Wesołowski i Adam Rozenman, prezentuje brzmienia nawiązujące do tradycji muzycznych Bliskiego Wschodu, Maroka i basenu Morza Śródziemnego. Abdou Ouardi gra na lutni arabskiej oud i cytrze arabskiej quanun, Adam Rozenmann gra na bliskowschodnich instrumentach perkusyjnych, a Lucyan Wesołowski na instrumentach indyjskich – sitarze i bansuri. W repertuarze znajdują się utwory wokalne w różnych
językach, m.in. w dialekcie marokańskim języka arabskiego (derija), w ladino, w językach berberyjskich i po turecku. Zespół nagrał płytę CD “One Spirit” i koncertował w Maroku, Polsce i Szwajcarii.

Sobota, 26.11., godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie.
Bilety: 25 zł, 20 zł
https://www.facebook.com/events/601756736677493/Nie można dodawać kometarzy.