Polsko-syryjska Garażówka – Warszawa

Masz fajne rzeczy, których już nie potrzebujesz? Chcesz spróbować prawdziwego syryjskiego jedzenia? A może masz kilka złotych do wydania na dobry cel? Przyjdź na Polsko-Syryjską Garażówkę!

polsko syryjska garazowka

Cały dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na wsparcie dwóch organizacji zajmujących się edukacją oraz pomocą medyczną dla dzieci ze stref konfliktu:

SAR jest pozarządową organizacją non-profit, założoną w grudniu 2013 roku z siedzibą w Turcji (nr licencji 158 021 31). Prowadzi działalność na rzecz dzieci i kobiet, które ucierpiały w wyniku działań wojennych w Syrii ze wszystkich stron konfliktu, a także stara się zapewnić pomoc humanitarną dla wszystkich Syryjczyków bez względu na przynależność do ruchów politycznych, ras…y, religii. Więcej informacji: https://www.facebook.com/agencySAR/?__mref=message_bubble

Fundacja Basma Noor to centrum rekreacyjne i edukacyjne dla dzieci w mieście Homs w Syrii (dzielnica Al-Waer). Fundacja prowadzi działalność edukacyjno-rozrywkowo-rozwojową, dba o dzieci w wieku od lat pięciu do 15, przejmuje dzieci, które rezygnują ze szkoły z powodu toczącej się wojny i umożliwia im kształcenie szkolne. Oprócz tego zapewnia im rozrywkę, aby zmniejszyć poziom stresu spowodowany toczącą się wojną, poprzez warsztaty, teatr i sztuki graficzne oraz sport.
Fundacja prowadzi także opiekę nad sierotami i dziećmi zaginionych lub aresztowanych osób, oraz zapewnia wsparcie psychologiczne dla dzieci. Dzielnica Al-Waer w mieście Homs jest od ponad roku nieustannie bombardowana przez Syryjskie Wojsko Rządowe. Żyje tam kilkaset tysięcy osób, przeważnie kobiety i dzieci. Więcej informacji: https://www.facebook.com/basmtnoor/

Jeśli chcesz coś sprzedać lub masz inny pomysł, jak włączyć się w garażówkę, wyślij zgłoszenie na psgarazowka@gmail.com
Jeśli chcesz coś kupić – po prostu przyjdź
Adres: Centrum Wielokulturowe, ul. Jagiellońska 54, Warszawa

Organizatorzy: Polsko-Syryjska Garażówka, Fundacja Inna Przestrzeń, Centrum Wielokulturowe, Dom Syryjski
Partnerzy: Chlebem i Solą, Nowa Praga, Synergia
Grafika: Marian Misiak
Tłumaczenie: Konrad Sztyler

Jeśli chcesz sprzedać swoje przedmioty, rekomendujemy ustalenie niewygórowanych cen, od 10 do 50 zł. Zbyt cenne przedmioty zazwyczaj cieszą się umiarkowanym powodzeniem na tego typu nieformalnych imprezach. Chętnie kupowane są fajne, niezniszczone ubrania, buty, dodatki, a także przedmioty wyposażenia domowego (wazony, talerzyki itp.). Mniejszym powodzeniem cieszą się książki i płyty, za to gorąco polecamy przyniesienie niezniszczonych rzeczy dziecięcych. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego, co warto wziąć i jak wycenić – wyślij nam mejl lub napisz wiadomość na fb. UWAGA: wszystkie przyniesione przedmioty będziesz sprzedawała / sprzedawał sam, a to, czego nie uda się sprzedać, musisz wziąć z powrotem do domu. Nie mamy niestety możliwości zastąpienia Cię przy stoisku ani przechowania rzeczy.

Polsko-Syryjska Garażówka to okazja nie tylko do pozbycia się dobrych, ale niepotrzebnych wam już przedmiotów, ale także sposób na wsparcie działań organizacji działających w strefie konfliktu syryjskiego bez nadwyrężania domowego budżetu. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży przedmiotów dostępnych na poszczególnych stoiskach zostanie zebrany i przekazany na cel wskazany w zbiórce publicznej (numer zbiórki 2017/895/KS). Oprócz wsparcia organizacji pomocowych, możecie wyjść z garażówki z upolowanymi za grosze skarbami. Organizatorzy nie będą pobierali dodatkowych opłat za udział w wydarzeniu.Nie można dodawać kometarzy.