DO WYGRANIA!!!

Rozwiązanie konkursu!

Pytanie konkursowe nie było do końca jednoznaczne, gdyż liczby, o których mowa nie są łatwe do oszacowania. Pytanie miało jednak przede wszystkim sprowokować do przemyśleń – i tak się też stało, podzielili się z Państwo z nami własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi wojny i uchodźctwa.

Wojna w Syrii pochłonęła ponad 500 tysięcy ofiar, spowodowała, że z kraju uszło około 5 milionów Syryjczyków oraz wywołała bardzo dużą migrację wewnętrzną.

Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem. W konkursach staramy się nagradzać osoby, które stosunkowo regularnie biorą w nich udział.

Nagroda tym razem wędruje do pani Aleksandry Szymczyk z Jasła.

Gratulujemy!

Już niedługo kolejne konkursy.

W tym miesiącu do wygrania reportaż ufundowany przez Wydawnictwo Czarne

Do wygrania książka Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli autorstwa Janine di Giovanni.

Reporterka Newsweeka w swojej najnowszej książce prezentuje profile Syryjczyków, którzy stali się ofiarami okrutnej wojny domowej. Dociera do osób, które przeszły przez niewyobrażalne cierpienia i walczą o szansę powrotu do normalności. Autorka opisuje co przydarzyło się osobom, kiedy wojna zapukała do ich drzwi, przyszła pewnego ranka…

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać odpowiedź na pytanie – pytanie, które, mamy nadzieję, poruszy nas wszystkich:

Ilu (w zaokrągleniu) Syryjczyków mieszkało w Syrii przed obecną wojną domową, ilu natomiast mieszka tam dziś?
Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku 5 czerwca 2017r.

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkurs@bliskiwschod.pl.

Powodzenia!Nie można dodawać kometarzy.