Kaddafi. Anatomia tyrana

Alexandre Najjar

Kaddafi. Anatomia tyrana

Wydawnictwo Dolnośląskie 

P.WD.OBL003.1.01.01

9788324592425

35 zł

Kim naprawdę był Muammar Kaddafi? „Królem afrykańskich królów”, enfant terrible arabskiego nacjonalizmu, oficjalnym sponsorem terroryzmu czy po prostu psychopatą? Co tak naprawdę wiemy o człowieku obecnym na scenie politycznej przez ponad czterdzieści lat? W jaki sposób doszedł do władzy? Dlaczego przez wiele lat światowi politycy i organizacje międzynarodowe wchodziły w dyskurs z tyranem?

Na te pytania w nietuzinkowy sposób odpowiada Alexandre Najjar. Pokazuje życie Kaddafiego od narodzin w libijskim namiocie po krwawe represje na własnym narodzie i operację Świt Odysei. Historia Libii, wielka polityka, światowy terroryzm i religia stanowią tło tej niezwykłej biografii. Publicystyka na najwyższym poziomie, podparta prawdziwym literackim talentem.

Alexandre Najjar (ur. 1967) – pochodzący z  Libanu prawnik, redaktor i wielokrotnie nagradzany autor książek tłumaczonych na wiele języków. Laureat Nagrody Literackiej Azji oraz prestiżowej Bourse de l’Ecrivain. Krytyk oraz obserwator życia politycznego i społecznego krajów arabskich. 

Źródło – materiały wydawcy.

Tags: , ,