Relacja z akcji: Wyprawka za uśmiech – Polacy afgańskiej szkole

Drodzy czytelnicy. Przedstawiamy poniżej relację organizatorów wspaniałego przedsięwzięcia, któremu to mieliśmy zaszczyt współpatronować.

W imieniu Stowarzyszenia Szkoły dla Pokoju dziękujemy serdecznie za wsparcie akcji Wyprawka za Uśmiech – Polacy afgańskiej szkole

Zbiórka trwała oficjalnie od 1. do 10. czerwca – czyli do Afgańskiej Niedzieli w Krakowie, ale bardzo dużo artykułów szkolnych trafiało do nas później – nawet 19 czerwca. Na szczęście na transport wojskowy do Afganistanu trzeba poczekać kilka tygodni, dzięki czemu całość darów będzie mogła polecieć w jednym rzucie. Na nasz apel odpowiedzieli dobrzy ludzie i miłośnicy Afganistanu z całej Polski – przede wszystkim z Krakowa, gdzie akcja miała swoje miejsce, ale otrzymaliśmy także dary z Warszawy, Łodzi i innych polskich miast. Za wszystkie z całego serca dziękujemy!

 Łącznie udało nam sie zebrać ponad 100 kg. darów – artykułów papierniczych, które posłużą afagńskim dzieciom.

Obecnie przed nami formalności w agencji celnej, a o postępach będziemy informować na bieżąco. Nasz partner w Afganistanie już czeka, by zawieźć wszystko do wybranych szkół.

Dziękujemy Sabawoonowi Shaheedowi, organizatorowi Slajdowiska przy Kawie i jednemu z inicjatorów akcji, pracownikom Instytutu Orientalistyki UJ – pani prof. Annie Krasnowolskiej, dr hab. Kindze Maciuszak i Mateuszowi Kłagiszowi za wsparcie akcji i aktywny udział w finałowym wydarzeniu. Niskie ukłony dla Roberta Dudka z Kawiarni Cudowne Lata za  pomoc, zaangażowanie i udostępnienie lokalu na zbiórkę. Dziękujemy również Karolinie Ziębie z Galerii Persja za pomoc w zbiórce  i piękny orientalny wystrój sali.

Akcja nie miałaby jednak miejsca, gdyby nie, który jest naszym partnerem w Afganistanie i ma wielką wolę pomocy małym Afgańczykom, a także Paulina Lipińska – młoda adeptka iranistyki i afganologii, która wzorowo koordynowała każdy krok WYPRAWKI ZA UŚMIECH.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom – cieszymy się, że pomimo trwania Mistrzostw Europy udało się nam świetnie rozpropagować akcję! To niewątpliwie zasługa patronów medialnych: Centrum Studiów Polska-Azja, BliskiWschod.pl, zAfganistanu.pl i Afganistan24.org.

Niedługo kolejne zdjęcia z pakowania i spisywania  artykułów szkolnych oraz przygotowania ich do wylotu, umieścimy na naszych stronach i na Facebooku. Mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie umieścimy także zdjęcia z wręczenia darów w szkołach – będziemy zatem świadkami dalszego przebiegu akcji na każdym jej kroku do samego jej finału w Afganistanie.

Pozdrawiamy!