“AFGAŃSKIE KRESY – ZIEMIA KIRGIZÓW I WACHÓW” – wystawa fotografii Elżbiety Kamińskiej

Zapraszamy na wystawę fotografii Elżbiety Kamińskiej – “AFGAŃSKIE KRESY – ZIEMIA KIRGIZÓW I WACHÓW”. Wystawę będzie można obejrzeć od 8 czerwca do 8 lipca 2013 w gościnnej galerii w Traffic Clubie przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Afgańskie kresy – ziemia Kirgizów i Wachów. Fotografie Elżbiety Kamińskiej
8 czerwca – 8 lipca 2013 
afganskie kresyStanowiący część afgańskiej prowincji Badachszan Korytarz Wachański to najdalej wysunięty na wschód rejon Afganistanu. Jest to również jeden z najbardziej niedostępnych i niezwykle malowniczych zakątków świata. Korytarz Wachański dzieli się na trzy krainy – Wachan, Duży Pamir oraz Mały Pamir, leżący tuż przy granicy z Chinami. Ziemie te zamieszkują dwa odmienne kulturowo ludy – Wachowie i Kirgizi. Korytarz Wachański to także, relatywnie patrząc, jedno z najspokojniejszych miejsc w Afganistanie, choć i tu występują specyficzne problemy związane z bezpieczeństwem. Wysokie góry na afgańskich kresach od kilku lat na nowo przyciągają podróżników i alpinistów z całego świata. Zdjęcia składające się na niniejszą wystawę powstały podczas pierwszej od 33 lat polskiej wyprawy alpinistycznej do Korytarza Wachańskiego – Afganistan 2010.

Elżbieta Kamińska (ur. 1982) – kulturoznawca – absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, miłośniczka wspinaczki i innych sportów górskich. Obecnie studiuje grafikę w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach. Jej pasją są podróże i fotografia.

http://afganistan24.org/imprezy/721-wystawa-afganskie-kresy-od-8-czerwca-w-warszawie

Organizatorzy: Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych, Suqoon Project i Orient Ekspert

Partnerzy: sklep Orient & Art, Afganistan24

Organizacja: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl)