Spotkanie z WITOLDEM REPETOWICZEM, 19 lipca 2013

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie z WITOLDEM REPETOWICZEM, podróżnikiem, który opowie o swoich wyprawach do podzielonego między cztery państwa KURDYSTANU.
www.ulixess.blogspot.com

Piątek 19 lipca, godz.18.00
Galeria Azjatycka, ul. Freta 5 w Warszawie

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/453912438036118/
Cytadela, Erbil, Kurdystan Memoriał ku czci ofiar ataku chemicznegu Saddama Huseina na Kurdów w Halabdży

Amadi, KurdystanKurdystan to kraj podzielony między cztery państwa: Turcję, Syrię, Irak i Iran. Kurdowie mają swój własny język, flagę, bogatą historię, charakterystyczny strój, a nawet tradycje państwowe. Są też największym na świecie narodem, nie mającym własnego państwa, choć od 10 lat jego namiastka istnieje w irackiej części Kurdystanu. Kurdystan to też obszar krzyżowania się na przestrzeni wieków różnych kultur. Widać to po tutejszych zabytkach: m.in. medyjskich, urartyjskich, perskich, arabskich,
ormiańskich, gruzińskich czy tureckich. To również przepiękne góry, z którymi Kurdowie zawsze byli związani. Pokaz obejmować będzie wszystkie części Kurdystanu, choć przede wszystkim część iracką i turecką. Zdjęcia pochodzą z kilku wypraw.

Witold Repetowicz ? podróże są jego pasją i odwiedził już ponad 80 krajów. Jednym z regionów wzbudzających jego szczególne zainteresowanie jest Azja Środkowa, obszar oddziaływania kultury irańskiej. Swoje podróże traktuje jako praktyczne poznawanie świata tj. nie tylko zabytków ale rzeczywistości społecznej, tradycji, kultury, historii.
Prowadzi również bloga www.ulixess.blogspot.com oraz stronę na facebookuhttps://www.facebook.com/ulixestraveler .