Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji – do 6 marca 2014

2982_1W Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbyły się warsztaty komiksowe „Women for Democratic (R)evolution” / “Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji”, w których uczestniczyło 10 rysowniczek z Egiptu i 20 rysowniczek z Polski. Warsztaty były prowadzone przez międzynarodowy zespół: Jacka Frąsia, Beatę Sosnowską i Mohameda Saleha. Ich tematem była rola kobiet w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i Egipcie. Wprowadzeniem do warsztatów była otwarta dyskusja o demokracji, prawach człowieka, równouprawnieniu i różnorodności.

W efekcie warsztatów powstały prace komiksowe, które zaprezentowane zostały na wystawie w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury – Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. 

Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria (Polska) oraz Centrum Kultury i Sztuki Współczesnej Darb 1718 (Egipt) przy wsparciu finansowym Fundacji im. Anny Lindh i jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat.

Matronat: Feminoteka
Patronat: Comix Grrrlz, Centrala