Spotkanie z izraelskim pisarzem Eshkolem Nevo

Neuland_zaproszenie

Spotkanie z Eshkolem Nevo, jednym z najbardziej intrygujących pisarzy izraelskich, odbędzie się 11 marca o godzinie 19:00 w JCC Warszawa. Autor będzie promował powieść „Neuland”, która już 19 marca ukaże się na polskim rynku.

 

Eshkol Nevojest nowym głosem młodego pokolenia w literaturze izraelskiej. Krytycy stawiają go na równi z takimi pisarzami jak David Grossman, Abraham Jehoszua i Amos Oz. Jego pierwsza powieść „Homesick” zdobyła kilka prestiżowych nagród, m.in. Book Publishers Association Gold Prize. Kolejna powieść, „Do następnych mistrzostw” potwierdziła, że jest pisarzem dojrzałym. „Dawno nie czytałem książki, która – przy całej swojej subtelnej, wielowarstwowej konstrukcji – byłaby bliżej codzienności. Świetna literatura, bez dwóch zdań.” (Piotr Kofta, Dziennik Gazeta Prawna o „Do następnych mistrzostw”). Eshkol Nevo jest również wnukiem byłego premiera Izraela i szefa Światowej Organizacji Syjonistycznej, Lewiego Eszkola.

 

“Neuland”to wielopoziomowa powieść o poszukiwaniu zagubionego w Ameryce Południowej ojca, miłości, własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Nagłe wydarzenia w życiu bohaterów skłonią ich do odpowiedzi na wiele trudnych pytań – o relację pomiędzy dzieckiem a rodzicem, czy dojrzałość w miłości. Autor w nietypowy sposób zestawia dwa odrębne światy – wojenny Izrael oraz egzotyczne Peru, Limę, Boliwię. „Neuland” to także obraz Żydów – okiem ich samych i poprzez opinie innych narodów. Eshkol Nevo przywołuje tu motyw Żyda Wiecznego Tułacza. Powieścią pisarz nawiązuje do klasyki literatury – „Altneulandu” Theodora Herzla.

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 marca o godzinie 19.00 w JCC Warszawa przy ulicy Chmielnej 9A. Poprowadzi je Juliusz Kurkiewicz – krytyk literacki, dziennikarz „Gazety Wyborczej” i „Magazynu Książki”.

 

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki przed oficjalną premierą w promocyjnej cenie 39 złotych.

 

Spotkanie z Eshkolem Nevo:

11 marca 2014, wtorek, godz. 19:00

JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A

 

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/597982856946744