Studio Europa || POLSKA i TURCJA || Cegielski, Balcer, Aysen-Kaim, Nykiel

Podczas spotkania „Polska i Turcja – historia i współczesność” Max Cegielski, podróżnik i dziennikarz prowadzący „Halę odlotów” w TVP Kultura, wraz z zaproszonymi panelistami będą starać się obalić obiegowe przekonania dotyczące Turcji.

14 kwietnia, poniedziałek, godz. 19:00

herito turcja
Nawiązując do wydarzeń związanych z obchodami 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych, Adam Balcer (wykładowca w Studium Europy Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim, doradca w Prezydenckim Programie Eksperckim), Agnieszka Aysen Kaim (turkolożka, tłumaczka, koordynatorka projektów kulturalnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym) oraz Beata Nykiel (zastępca kierownika Instytutu Dziedzictwa Europejskiego Międzynarodowego Centrum Kultury) przedstawią wspólną historię obu krajów, zmiany polityczne i światopoglądowe zachodzące we współczesnej Turcji oraz jej kulturowe bogactwo.
_____________________________________________

Najnowszy, 14. numer „Herito” to kompleksowy i erudycyjny przewodnik po współczesnej Turcji rozdartej między Europą a Azją. Tematy historyczne uzupełniają teksty poświęcone współczesnej kulturze byłego imperium i zarządzaniu nią oraz rozważania dotyczące edukacji nowego pokolenia.
_____________________________________________

Dwujęzyczny, polsko-angielski kwartalnik „Herito” jest wydawany od 2010 roku przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Prezentuje opinie, prognozy i polemiki dotyczące głównie krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zapraszani do współpracy autorzy to polscy i zagraniczni specjaliści związani z tematyką aktualnego numeru. Pismo zabiera wyraźny głos w kwestii tożsamości, współczesności i przyszłości krajów środkowoeuropejskich.
_____________________________________________

Studio Europa to nowy cykl dyskusji organizowanych przez magazyn „Herito” w warszawskim Barze Studio. Goście spotkań prowadzonych przez Maxa Cegielskiego rozmawiać będą o najistotniejszych europejskich problemach kulturowych, a także politycznych i społecznych.

Celem Studia Europa, które wystartuje 14 kwietnia w Warszawie, jest stworzenie unikalnej przestrzeni do dyskusji na temat Europy Środkowo-Wschodniej.
_____________________________________________

Kontakt dla mediów:
Aniela Pilarska
Business & Culture
a.pilarska@businessandculture.pl
+48 791 919 409