PREMIERA SPEKTAKLU „RYBAK” TURECKIEGO TEATRU KARAGÖZ

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na premierę spektaklu tradycyjnego tureckiego teatru KARAGÖZ – “Rybak”. Występują: UMUT NEBIOĞLU – artysta teatru cieni, założyciel Teatru Ka w Polsce, uczeń najstarszego tureckiego mistrza teatru Kragoz i MONIKA WYRZYKOWSKA – członkini zespoły Teatru Ka, lalkarka, instruktorka arteterapii pracująca metodą dramy.
rybak karagoz“Rybak” to opowieść , w której wiecznie poszukujący łatwych pieniędzy Karagöz, postanawia zarobić na życie łowieniem ryb. Pomimo różnych przeciwności jest bliski sukcesu. Niestety, wtedy właśnie spotyka bardzo ciekawe morskie stworzenie. Co wyniknie z tego spotkania, będzie można sprawdzić 17 października o godzinie 17.00. Zapraszamy!”Wstęp 26 zł (bilet rodzinny dla dziecka do 12 roku życia i opiekuna również w cenie 26 zł). Bilety do nabycia w kasie muzeum od 01.10.2015. 

Turecki teatr cieni KARAGÖZ przywędrował do Turcji z Dalekiego Wschodu, podążając dawnymi szlakami handlowymi i zmieniając się po drodze. Ogromną popularność teatr Karagöz zyskał w czasach Imperium Osmańskiego, kiedy towarzyszył wielu tureckim uroczystościom. Najczęściej poruszał problemy życia codziennego za pomocą humorystycznych historii z udziałem dwóch głównych bohaterów o cechach: Karagöza i Hacivata oraz innych charakterystycznych postaci, przedstawicieli różnych religii, krajów i grup społecznych.

Facebook Event