Irak i Syria – geopolityka widziana oczami zwykłych ludzi

Działania zbrojne w Syrii i Iraku są tematem żywych dyskusji od początku wojny domowej w państwie Baszszara al-Asada, przez okres istnienia tak zwanego Państwa Islamskiego, po dzień dzisiejszy. Wielu graczy areny międzynarodowej, przenikające się interesy państw, organizacji, grup religijnych i przestępczych, wraz z plątaniną sprzecznych informacji podawanych przez media, spowodowały rozmycie w naszej świadomości największej tragedii – tragedii pojedynczego człowieka.

Bliskowschodnie Koło Naukowe UJ zaprasza na spotkanie z Michałem Zielińskim – dziennikarzem i fotoreporterem, który w swojej pracy zajmuje się przede wszystkim krajami postsowieckimi i Bliskim Wschodem. Pracował w Syrii, Iraku, Palestynie, Libanie oraz na Ukrainie. W jednym z wywiadów mówi: „Wszędzie gdzie byłem pracowałem po dwóch stronach konfliktu. (…) Myślę, że pomaga mi też moja otwartość. Ludzie, z którymi się spotykam czują, że nie traktuje ich jak przedmioty.”

Doświadczenia naszego gościa pozwolą spojrzeć na sytuację w Syrii i Iraku oczami uczestników konfliktu – zarówno cywili, jak i członków grup zbrojnych oraz żołnierzy walczących w zrujnowanych miastach.

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia w niezawodnej Księgarnio-Kawiarni Podróżniczej Bonobo o godzinie 18:30.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

fot. Michal ZielinskiNie można dodawać kometarzy.