TEATR / Shirin / Reż: Mojgan Maghooli

Teatr Druga Strefa

ul. Magazynowa 14A, 02-652 Mokotów, Warszawa, Poland
9 lutego, godz. 20.00

“Shirin” to dramat romantyczny o niezwykłej miłości perskiego księcia i armeńskiej księżniczki, inspirowany epopeją Nizami Ganjavi – jednego z największych perskich poetów z XII wieku. Przedstawienie pokaże jedynie wybrany fragment z długiego i bogatego życia księżniczki Shirin – historię jej miłości do Khosro, lojalności w obliczu dramatycznych okoliczności, jej cierpienia i samotności.

Temat miłości, żądzy, chciwości, władzy, zabójstwa, samotności i cierpienia jest tak wieczny jak sam teatr i sięga tradycji antycznej tragedii greckiej. Grupa Shoroom przedstawiała już dwie różne wersje tej historii, a teraz pokaże publiczności jeszcze jeden sposób przekazu. Tym razem spektakl zostanie zaprezentowany jako teatr formy, w którym nie będzie słów ani narracji wyjaśniającej fabułę – zamiast tego, widzowie będą prowadzeni językiem ciała i mimiki, tradycyjnymi, irańskimi, tanecznymi ruchami aktorów oraz lokalną muzyką kurdyjską, pochodzącą z regionu Iranu, w którym opowiadana historia wydarzyła się dawno, dawno temu.

Reżyseria: Mojgan Maghooli

Grupa Shoroom w Polsce została utworzona przez Mojgan Maghooli spośród członków Inter Nations – cudzoziemskich imigrantów w Polsce, pochodzących z różnych krajów; zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, o zróżnicowanych talentach i zawodach. Grupa Shoroom została ostatnio zaproszona na Irański Festiwal Teatralny w Heidelbergu w Niemczech, w lutym 2018 roku.Nie można dodawać kometarzy.