UWAGA KONKURS!

isis panstwo islamskie

Rozwiązanie konkursu!

Bardzo dziękujemy za dużą ilość zgłoszeń w konkursie. Odpowiedź na pytanie konkursowe: “W którym roku powstało tak zwane Państwo Islamskie?” , jak Państwo wiedzą, nie jest jednoznaczna.

Postanowiliśmy przyznać w tym konkursie dwie książki dla osób, które udzieliły wyczerpujących i ciekawych odpowiedzi.

Odpowiedź (również uogólniona):

Początki aktywności ugrupowania można powiązać z zainicjowaniem przez Abu Musaba Al-Zarkawiego działalności radykalnej grupy islamistycznej o nazwie Organizacja monoteizmu i dżihadu. Organizacja ta, po burzliwej historii, przekształciła się w Islamskie Państwo w Iraku w 2006 roku. Zmieniła swoją nazwę na Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie 8 kwietnia 2013 roku, w lutym 2014 roku ogłosiła swoją niezależność w stosunku do Al-Kaidy po czym 29 czerwca 2014 roku ugrupowanie proklamowało na ziemiach przez siebie okupowanych powstanie kalifatu pod nazwą Państwo Islamskie.

Nagrody ufundowane przez WYDAWNICTWO MUZA wędrują do:

Patryka Osiewały

i Tomasza Bukały

Gratulujemy!!!

Do wygrania książka Benjamina Halla ISIS. Państwo Islamskie. Brutalne początki armii terrorystów, ufundowaną przez Wydawnictwo Muza.

Jest to reportaż brytyjskiego dziennikarza z terenów owładniętej wojną domową Syrii. Pisarz skupia się tu na kwestii powstania, trwania i przyszłości niesławnej organizacji dżihadystycznej, zwanej Państwem Islamskim

Chcesz mieć tę książkę na półce? Weź udział w konkursie!

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: w którym roku powstało tak zwane Państwo Islamskie?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkurs@bliskiwschod.pl do poniedziałku 29 sierpnia 2016r.

Zachęcamy do przeczytania naszej RECENZJI KSIĄŻKI.

Życzymy powodzenia!Nie można dodawać kometarzy.